BŘEZEN 2024

Březen je krásný první jarní měsíc. Všechny naše aktivity byli v jarním duchu a v očekávání Velikonočních svátků.
Kytky, motýli, to je jaro. Vytvořili jsme květinový věnec a na něj jsme lepili motýlky všech barev. Naší velkou nástěnku na chodbě školy jsme vyzdobili barevnými balónky, které jsme udělali z malých krepových kuliček. Balonky jsme svázali barevnou mašlí.
Zelené čtvrtky jsme vystřihli do zelených kruhů a na ně jsme z ubrousku vyrobili květináče, do kterých jsme opět z barevných krepových kuliček vytvořili květinové kompozice. Velikonoce, to jsou velikonoční vajíčka, zajíčci a plno kytek. Namalovali jsme větvičky a na nich různě ozdobená vajíčka. Proutěný košík se zajíčkem a barevnými kraslicemi jsme namalovali a vystřihli.
Grafomotoriku jsme procvičovali při malování mandaly – Velké velikonoční vajíčko. Malovali jsme pečlivě dle předlohy.
Paměť a znalosti jsme cvičili formou kvízových her, luštěním osmisměrek a křížovek.
Na školním hřišti hrajeme fotbal, vybíjenou, skáčeme panáka a přes švihadlo. Malujeme křídami.
Ve třídě proběhla soutěž „legománie“ a děti byly velmi šikovné a vytvořily krásné stavby. Vyhrálo družstvo bratrů Šorčíku a byla to opravdu paráda.
Připomněli jsme si historii Velikonočních svátků, povídali jsme si o velikonočních tradicích.
Moc se všichni těšíme na Velikonoční prázdniny.
Vychovatelka Zuzka

ÚNOR 2024

První týden v únoru jsme měli jarní prázdniny, které jsme využili pro zimní sporty a odpočinek. Po návratu jsme si s dětmi povídaly o zážitcích a místech o prázdninách Jaro se nezadržitelně blíží, a tak naše činnosti byly směřovány k tomuto krásnému období.
Kytky k jaru neodmyslitelně patří, a tak jsme pomocí temperových barev a vatových tyčinek vytvořili krásnou kytici plnou barev. K dalšímu tvoření jsme opět použili temperové barvy a
tentokrát vidličky. Pomocí vidliček jsme vytvořili kytičky v zelené trávě. Moc se nám to povedlo.
Masopust a masopustní rej, to je součást jara. Povídali jsme si o tradici masopustu a zvycích, které k masopustu patří. Vytvořili jsme si vlastní masky, které byly krásně barevné a byly zde zastoupeny zvířátka, klauni, námořníci, princezny. Byl to veselý masopustní rej.
Klauni se objevili i v našem dalším tvoření. Podle předlohy jsme je vybarvili, vystřihli a nalepili na barevné čtvrtky.
Pokračujeme v četbě knihy Muřinoh a Krchomila. Čteme nahlas a děti jsou v četbě stále lepší. Procvičovali jsme svou paměť a znalosti luštěním osmisměrek a křížovek. Grafomotoriku jsme procvičovali malováním pečlivě dle předloh.
Pokud nám to počasí dovolilo, trávili jsme volný čas na školním hřišti, kde jsme hráli různé míčové hry a soutěžili jsme v netradičních hrách a disciplínách.
vychovatelka Zuzka

LEDEN 2024

V lednu se děti vrátily po vánočních prázdninách plni dojmu z Vánočních svátků a Silvestra.
Povídali jsme si, co bylo pod stromečkem za dárky a jak jsme oslavili Nový rok.
Namalovali jsme silvestrovské město s ohňostroji a logo roku 2024.
6. 1. jsme si připomněli Tři krále a namalovali jsme Kašpara, Melichara a Baltazara.
K lednu patří sníh a stavění sněhuláků. Protože počasí bylo spíše mrazivé a sněhu málo, tak jsme dle předlohy sněhuláky vystřihli i s kloboukem, šálou a vše jsme nalepili na barevnou čtvrtku.
Ptáčci mají v zimě málo potravy, tak jsme namalovali ptáčky v ptačí budce i se semínky. Slíbili jsme si, že ptáčky budeme krmit.
V zimě je mrazivo, nosíme čepice a rukavice. Vystřihli jsme je dle předlohy, vybarvili a ozdobili vatovými tampónky.
Když padá sníh, je to moc romantické. Vystřihli jsme domečky, nalepili jsme na barevné čtvrtky a vatovými tyčinkami namočenými v bílé tempeře jsme vykouzlili sněhovou nadílku.
Moc se nám to povedlo.
Dočetli jsme knížku Povídání o pejskovi a kočičce a začali jsme číst knížku Muřinoh a Krchomilka.
Když nám počasí dovolilo, provozovali jsme zimní sporty a jiné pohybové aktivity.
Hráli jsme deskové hry, pexeso a hry na PC. Procvičovali jsme paměť luštěním osmisměrek a křížovek. Grafomotoriku jsme procvičovali pečlivým malováním podle předlohy.

PROSINEC 2023

Měsíc prosinec byl ve znamení adventu, vánočních svátků.
Velmi mnoho času jsme dali tvoření na Vánoční jarmark. Vytvářeli jsme vánoční věnce, svícny, přáníčka, Myslím, že se nám vše velmi podařilo. Děti byly i velmi nápomocni při prodeji a prezentaci našich výrobků .
Zima je tady, a tak jsme namalovali zimní stromy a sníh jsme vytvořili pomocí vaty. Moc se nám to povedlo.
K Vánocům neodmyslitelně patří vánoční stromeček. Namalovali jsme ho dle vlastních představ. Naše oddělení se skládá z různých národnostní, a tak stromečky představovaly různorodost kultur.
Malovali jsme i vánoční punčochy a perníkové postavičky.
Prosinec jsme ukončili besídkou a děti zpívaly koledy a vánoční písničky.
Pokud nám to počasí dovolí, trávíme volný čas venku, sportujeme na školním hřišti, hrajeme fotbal, hrajeme vybíjenou a různé pohybové aktivity.
Čteme nahlas „Povídání o pejskovi a kočičce „
Hrajeme deskové hry, hry na PC.
Procvičujeme grafomotoriku, malujeme pečlivě dle předlohy.

Krásný nový rok 2024
Vychovatelka Zuzka

LISTOPAD 2023

Tento měsíc jsem byla bohužel tři týdny nemocná, tak děti byly většinou  rozděleny do ostatních oddělení. S paní asistentkou udělaly moc hezké vánoční koule, které zdobí naše nástěnky. Poslední týden v měsíci jsme vše podřídili Vánočnímu Jarmarku, vyráběli jsme vánoční dekorace, přáníčka a holčičky udělaly náramky a prstýnky. Čteme knihu O pejskovi a kočičce. Procvičujeme grafomotoriku, malujeme pečlivě podle předlohy.
Pokud počasí dovolilo, byly děti na školním hřišti, kde sportovaly a užily si sněhovou nadílku.
30.11. k nám přijelo divadélko s Doktorskou pohádkou a děti to opravdu bavilo.
Vychovatelka Zuzka

ŘÍJEN 2023

Říjen, to je podzim, a tak naše aktivity byly v tomto duchu. Podzim to jsou barevné listy, vytvořili jsme věnec z listů a k tomu jsme přidali ježky a oříšky.
Na předmalovanou předlohu stromu jsme namalovali barevné spektrum podzimu a moc se nám to povedlo.
Na naší velkou nástěnku, kde se se prezentují jednotlivá oddělení jsme vytvořili podzimní strom, na modelínu vlepenou na strom jsme pomocí krepových papíru a špejlí udělali listy v barvě podzimu.
Podzim je tady stále, a tak jsme pomocí prstů v temperových barvách vytvořili nádherné podzimní stromy.
Ježci to samozřejmě patří k podzimnimu času. Z barevného papíru jsme je poskládali a ozdobili jsme je natočeným krepovým papírem.
Konec října, to jsou dušičky , halloween, a tak jsme vytvořili z papíru dýně, kostlivce a pavouky.
Počasí v říjnu je k nám příznivé, tak mnoho času trávíme na školním hřišti, kde máme hodně pohybových aktivit. Hrajeme vybíjenou, fotbal.

ZÁŘÍ 2023

Začal nám nový školní rok a s tím hodně nového. Naše oddělení má nové děti, jsou to předškoláci. Potřebují hodně pozornosti. Vše je pro ně nové a musí se vše učit.
Třeťáci už náš provoz v družině znají, protože jsme se sešli po prázdninách ve stejné sestavě.
Na začátku školního roku jsme se seznámili se školním řádem, řekli jsme si pravidla slušného chování, BOZP ve školní jídelně a školní družině.
Září to je konec léta, vzpomínky na prázdniny. Malovali jsme proto moře, letadla, sluníčko a vše co k létu patří. Malovali jsme i želvu v kytkách, bylo to takové letní malování.
Konec září je, ale začátek podzimu. K podzimu patří pouštění draků, a tak jsme namalovali barevného draka.
V říjnu bude v naší škole pyžamový den, a proto jsme malovali různé druhy pyžámek. Moc se nám povedli a jsou vystaveny ve škole na nástěnkách.
Uspořádali jsme soutěž v Člověče nezlob se a byl to boj.
Počasí je k nám stále příznivé, a tak hodně času trávíme na zahradě nebo na školním hřišti. V pohybových aktivitách jsme hráli vybíjenou, fotbal. Malovali jsme skákacího panáka a samozřejmě jsme ho skákali.
Září je za námi, a teď se budeme těšit na další měsíce, které budeme prožívat společně.

Vychovatelka Zuzka