ATELIÉR KLÍČEK

více na stánkách

POZEMNÍ HOKEJ

přihláška ke stažení

V případě, že se nasbírá dostatečný počet žáků konala by se robotika tak jako v předešlém roce každé úterý od 3.10. a to v čase od 15:20 do 16:20

Bude to 13 lekcí, t.j. první pololetí do půlky ledna.

Kroužek LEGO robotiky učí a rozvíjí:
– Programování, logiku a analytické myšlení
– Kreativitu a spolupráci v týmu
– Matematické myšlení, chápání fyzikálních a mechanických jevů
– 3D prostorovou představivost

Výuka LEGO robotiky probíha se sadami WeDo 2.0 a Mindstorms jednou týdně. Děti mají taky k dispozici tablety s programovacím prostředím. Projektové dny připravujeme tematicky dle potřeb a časového rozsahu. Na výběr je spektrum témat: malý vědec, moderní město, ZOO, ekologie, umění a vesmír.

Děti se seznámí s tématem, postaví robota dle manuálu, či zadání a poté jej programují a testují hrou. Lekce jsou zábavnou, inspirativní a edukativní formou stavěny na konceptu S.T.E.A.M. Education, tj. Science – Technology – Engineering – Art – Mathematics tj. věda – technologie – inženýrství – umění a matematika. V lekcích pro základní školy je kladen důraz na diskuzi, návrh řešení, analýzu zadání a kooperaci mezi studenty.

více na stránkách

Máte doma zvědavce, kterého zajímá svět kolem a chce si užít spoustu zábavy?
V kroužku VĚDA NÁS BAVÍ se děti hravě a zábavně seznámí s věcmi a jevy kolem nás (např.
statická elektřina, lidské tělo, sopky, hvězdy apod.). Lekce nejsou nebezpečné ani složité, vše
je uzpůsobeno pro malé děti.
Cílem kroužku akreditovaného MŠMT je zábavným a interaktivním způsobem podpořit u
dětí zájem o vědu a poznání.

Nové lekce v 1. pololetí 2023/2024
– každé pololetí čeká děti pásmo nových lekcí!
– vyzkoušíme si tajné písmo
– vyrobíme film a trávicí soustavu
– prozkoumáme krátery i elektrickou vodivost
– vyrobíme si sluneční soustavu