KVĚTEN 2024

Už se nám blíží konec roku ,a tak začínáme tvořit obrázky s motivem léta. Vykreslovali a vystřihovali jsme obrázek mraku s duhou. Také jsme z barevných papírů vystřihovali a lepili papouška. Tělíčko měl vyrobené z barevných papírů ve tvaru dětských rukou. Na nástěnky jsme dávali obrázky lučního kvítí, které byly vybarveny vodovými barvami. Dostali jsme se i do vodního světa, kde jsme vykreslovali, vystřihovali a lepili obrázek ryby. Byla to velice těžká práce, ale děti si s tím velmi dobře poradily. Dále jsme vykreslovali, vystřihovali a lepili ze čtvrtky želvu, kterou jsme překládali a vznikla nám želva trojrozměrná. Moc se dětem povedla.
Povídali jsme jsi, kam pojedeme o prázdninách, a tak jsme si vodovými barvami nakreslili kam děti pojedou.
Začíná nám úroda jahůdek, a tak jsme si je nakreslili. Některé byly tak červené, že je chtělo jen utrhnout.
Celý měsíc jsme si po obědě četli knížku na pokrčování „ O chytré kmotře lišce.“ ( Josef Lada)
Když neprší, chodíme na školní hřiště, kde si děti rády hrají.

DUBEN 2024

Už nám konečně začíná venku teplo, a tak chodíme hodně ven na školní hřiště, kde děti hrají spoustu různých her.
Tvořili jsme nové obrázky na nástěnky, abychom je měli pěkně barevné.
Vykreslovali jsme obrázek jarní krajiny s létajícími ptáčky. Také jsme kreslili vodovými barvami na čtvrtku berušku podle své fantazie.
Děti rády kreslí i temperovými barvami, a tak jsme tvořili na čtvrtku rozkvetlou květinu šeříku, kde děti tvořily květ tyčinkami do uší. Moc se jim povedla.
Na další nástěnku jsme kreslili obrázek stromu s jarními květy a listy. Abychom toho neměli málo, vykreslovali jsme obrázek motýlů s květinami nebo jsme vykreslovali a vystřihovali loď a pod ní jsme tvořili vodu z modrého papíru formou mozaiky. Obrázky jsou moc pěkné.
Abychom se seznámili s mandalou, vykreslovali jsme obrázek slona. Byl poměrně těžký ale děti s i s ním lehce poradily.
O poledním klidu jsme dočítali knížku na pokračování „Čertí babička.“ (Iva Gecková) Další knížku jsme měli „Človíčkova dobrodružství.“ (Pavel Teisinger) a začali jsme číst „O chytré kmotře lišce.“ (Josef Lada)

BŘEZEN 2024

Konečně nám začalo jaro a můžeme chodit více ven na školní hřiště. Děti zde hrají různé hry, jezdí na dětských motorkách nebo si kreslí křídami na chodník.
Museli jsme na nástěnky udělat novou výzdobu, a tak jsme tvořili z barevných papírů jarní květinu. Květy jsme dělali z tyčinek do uší.
K MDŽ jsme maminkám vyráběli přáníčka ve tvaru srdíčka.
Také jsme vykreslovali vázu na květiny a do ní jsme kreslili jarní květinu – Tulipán. Aby toho nebylo málo, vykreslovali a vystřihovali jsme věnec z květin.
Jelikož tento měsíc jsou Velikonoce, dělali jsme i velikonoční výzdobu. Vykreslovali jsme vodovými barvami obrázek velikonočního zajíce s kraslicemi v košíku.
Velikonoce nás zaměstnaly na dlouho, a tak jsme ještě vykreslovali velikonoční kraslici na papíře. Také jsme kreslili vrbu ve váze a na ní velikonoční vajíčka.
Po obědě vždy čteme knížku na pokračování. Tentokrát jsme jich měli více.: Medvědí bratři.“ (Disney) Dále jsme četli knížku „Pohádky pro děti, pro mámy a pro táty:“ (Hana Doskočilová). A začali jsme číst „Čertí babička.“ (Iva Gecková)
Vychovatelka Eliška

ÚNOR 2024

Po jarních prázdninách jsme se vrátili plní síly. Hned jsme začali pracovat na zaplnění nástěnky novými obrázky.
Vykreslovali jsme obrázek sněženky s pozadím s geometrickými tvary. Tvary museli mít jinou barvu než sněženka, aby krásně vynikla.
Z barevných papírů jsme lepili obrázek sněženky. Dětem se moc povedly. Kreslili jsme mamince k svatému Valentýnu srdce podle své fantazie. Děti si s tím daly opravdu práci.
Také jsme temperovými barvami na čtvrtku kreslili jarní květinu – Narcis. Vyzdobili jsme si s ní nástěnku na chodbě.
Jelikož máme masopustní čas, kreslili jsme na papír masopustního klauna, podle své fantazie. A samozřejmě jsme si museli vyrobit masopustní masku. Měli jsme na výběr lva, indiána, jednorožce, piráta a jiné.
Při odpočinku po obědě čteme knížku na pokračování „Rumcajsova loupežnická knížka.“ (Václav Čtvrtek)
Když nám počasí dovolí, chodíme ven na školní hřiště, kde děti jezdí na motorkách, kreslí si křídami na chodník, hrají fotbal a jiné hry.
Vychovatelka Eliška

LEDEN 2024

Máme tu nový měsíc. Povídali jsme si o tom, co kdo dostal pod stromeček.
Někteří děti nám i nějaké dárky nakreslily.
Zdobili jsme nástěnky novými obrázky. Tvořili jsme z barevných papírů sněhuláka, kterého jsme dávali na nástěnku na společné chodbě. Děti si jí rády zdobí samy.
Také jsme podle čísel vybarvovali sněhuláka. Toho jsme si dávali do třídy.
Při odpočinku jsme dočetli knížku „ Maková panenka a motýl Emanuel.“(Václav Čtvrtek) a začali jsme číst další knížku „Rumcajsova loupežnická knížka“
(Václav Čtvrtek).
Když nám počasí dovolí, chodíme ven na školní hřiště, kde děti hrají různé pohybové hry.

PROSINEC 2023

Tento měsíc pracujeme hodně na Vánočním jarmarku a tak jsme tvořili o trochu méně.
Na nástěnku jsme tvořili vystřihováním a vybarvováním Mikuláše. Po vystřihnutí ho děti musely poskládat do určitého tvaru. Všem se moc povedl.
Také jsme vystřihovali a lepili sněhuláka z barevných papírů.
Abychom zaplnili nástěnku ve třídě, vykreslovali jsme obrázek vánočních zvonků a také andílka s hvězdami.
Vykreslovali jsme obrázek vánočního stromku podle své fantazie.
Při odpočinku po obědě jsme dočetli knížku na pokračování „Neplechy čerta Zbrklíka“ (Sandra Dražilová Zlámalová) a začali jsme číst další knížku „Maková panenka a motýl Emanuel“ ( Václav Čtvrtek)
13.12. jsme měli ve školní jídelně Vánoční jarmark, kde mohli přijít i rodiče, jiní účastníci rodin a přátelé. Mohli si zakoupit vánoční dekorace, které vyráběly jejich děti. Nebo i jiné vánoční dekorace. V občerstvení se občerstvit, nebo si posedět a popovídat s jinými lidmi.

Všem přeji krásné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně štěstí a zdraví.

Eliška Schmittová

LISTOPAD 2023

Celý tento měsíc jsme hodně pracovali na výrobcích na Adventní jarmark. Samozřejmě jsme si našli čas si pohrát a vyrobit i nějaké obrázky na nástěnky. Vykreslovali, vystřihovali a lepili jsme na papír sv. Martina a jeho koně. Obkreslovali jsme list javoru voskovými barvami na papír. Také jsme vodovými barvami vybarvovali obrázek věnce s lesními podzimními plody s veverkou. Na zahřátí jsme vykreslovali mandalu hrníčku s čajem. Nebyla moc jednoduchá, ale děti si s ní poradily velmi dobře. Když nám tak hezky venku začalo sněžit, začali jsme ze čtvrtky a temperových barev tvořit na nástěnku sněhuláka s kloboukem. Při odpočinku jsme dočetli knížku na pokračování „ Z deníku kocoura Modroočka.“ ( Josef Kolář) a začali jsme číst další knížku „ Neplechy čerta Zbrklíka:“ ( Sandra Dražilová Zlámalová) 21.11. jsme měli ve třídě soutěž o nejvyšší věž z kostek. 30.11. jsme měli v celé družině divadelní představení „Doktorská pohádka.“

ŘÍJEN 2023

Tímto měsícem jsme začínali vybarvovat podzimní listí s kaštany, i když to venku tak moc nevypadá.
Nástěnku u tělocvičen jsme potřebovali vyzdobit a tak jsme na čtvrtku tvořili temperovými barvami strom s hezky barevným listím. Listy jsme dělali obtiskem prstů. Vznikly z toho moc zajímavé obrázky. Dětem se moc povedly.
Také jsme tvořili houby v lese a samozřejmě nesmí chybět na podzim strašidelné dýně. Některé děti se opravdu vyřádily.
Aby děti věděly, jak na zimu krmit ptáčky, kreslili jsme krmítko s krmením a ptáčky jsme tam dolepovali.
Na nástěnku na chodbě jsme tvořili pro děti trochu složitější obrázek. Lepením malinkatých kousků barevných papírů mísu s ovocem. Děti ho zvládly bravurně.
Také jsme vykreslovali obrázek věnce s listy a houbami. Jeden celý týden v měsíci jsme hráli soutěžní hru „Člověče nezlob se.“
O poledním klidu jsme četli knížku. „Byla jednou koťata“ ( Ljuba Štíplová a Josef Vána) a začali jsme číst další knihu „ Z deníku kocoura Modroočka.“ (Josef Kolář)
Když neprší, chodíme ven na školní hřiště.

ZÁŘÍ 2023

Na začátku školního roku jsme se sešli s novými žáky 1. B. Přivítání a seznámení i s paní učitelkou bylo moc příjemné.
Abychom se v družině lépe seznámili, hráli jsme spolu seznamovací hry. Jsme oddělení s názvem „ Méďové“ a aby si to děti lépe zapamatovaly, vykreslovali jsme obrázek medvídka. Máme prázdné nástěnky a tak je musíme zaplnit. Vykreslovali jsme podle čísel krtka. Nebo jsme také vystřihovali a vykreslovali obrázek sluníčka. Dětem se moc povedly. Také jsme dokreslovali obrázek draka, kde ho půlka chyběla. Temperami jsme tvořili na čtvrtky zralé šípky na keři, kde jsme je kreslili obtiskem víčkem od fixy. Abychom se nenudili, vykreslovali jsme obrázek dětí jak pouští draky ve větru. Nebo zralých
hrušek, kde si děti musely uvědomit, jakou mají hrušky barvu. Po obědě vždy čteme knížku na pokračování. Tentokrát je to knížka „ Kuba nechce číst.“
( Petra Braunová). A začali jsme číst další knížku „ Byla jednou koťata.“ ( Ljuba Štíplová a Josef Váňa)
25.9. jsme měli soutěžní odpoledne v pexesu. Kde jsme hráli o vítězství.