PEJSCI - LEDEN 2023/2024

Zase jsme se sešli v novém roce. S dětmi jsme si povídaly o vánočních svátcích a o tom, jak každý prožil příchod nového roku. S tím se pojilo i malování, kdy děti tvořily pomocí voskových barev ohňostroj, který nakonec přetřely černou vodovou barvou.
Také jsme si udělali zasněžené městečko s domečky z barevného papíru, a nakonec všechno pokapali bílou barvou, která tvořila sníh.
Pak se každý stal ilustrátorem a projektem na 2 dny bylo, vymyslet svůj vlastní návrh na komiks nebo knihu. Obrázky se velice povedly a už zdobí naši nástěnku.
A jelikož máme ještě pořádnou zimu, nechyběla ani výroba rukaviček, které jsme potom lepili na připravený papírový korpus.
Zahráli jsme si i šibenici, vždy jeden na tabuli napsal slovo a ostatní hádali, kdo uhádl, šel k tabuli. Dále jsme utvořili kroužek a hráli tichou poštu nebo slovní fotbálek. I v našem pracovním sešitu jsme pracovali na téma měření času-opakování hodin (v kolik vstáváme, obědváme atd..), opakování měsíců v roce.
Bohužel od půlky ledna jsem onemocněla, takže děti byly děleny do jiných oddělení.
Ale závěrem měsíce jsme ještě stihli zajít do naší školní tělocvičny, kde jsme si zahráli spoustu her a rozhýbali celé tělo.
A zajisté už se všichni těšíme na jarní prázdniny.

S pozdravem Eliška Hanusová