PEJSCI - ŘÍJEN 2023/2024

Máme tu další nový měsíc. Začátkem října jsme si hned začali vyrábět svou knihu stromů. Nejprve jsme ji vyrobili obal a potom začali vždy postupně přidávat stromy s jejich listy a plody. K tomu si čteme krásnou knížku od Vladimíry Ottomanské „Co napoví stromoví‘‘.
V příběhu je vždy hezky popsaný strom a zajímavosti okolo něj, poté si vždy dáváme i hádanky z knížky, jak dobrý dáváme pozor. A za to nás čeká, i sladká odměna.
Také jsme se naučili i novou techniku malování. Jedná se o zapouštění barev, to se nám teď krásně hodí k podzimu, protože jsme si vyrobili listy a do nich jsme začali barvy zapouštět.
Takže nám vznikli krásné podzimní barvy a z listů jsme pak udělali věnce, které nám teď zdobí nástěnku.
Trénujeme i matematiku, takže jsme si spojili obrázek, kde byla čísla do 100. Ten jsme si pak podle fantazie vybarvili.
16.10. nás čekala pouť, na kterou jsme si vydali, společně i s 1.oddělením. Děti byly na kolotoči, horské dráze, labutích a ti odvážnější i na extremu.
A jelikož už se mezi sebou docela známe, vytvořili jsme si skupiny, v kterých budeme po celý školní rok občas soutěžit. Jedná se o pohár ŠD. A první, co byl náš úkol bylo namalovat svůj ERB se znakem skupiny, na kterém se domluvili mezi sebou. Posledním dnem, kterým zakončíme tento měsíc je Halloween. Vyprávíme si, jak ho slaví v jiných zemích a jejich tradice. Kdo chtěl, mohl přijít i v kostýmu. S dětmi jsme si tento nabitý měsíc užili. Těšíme se, co nám přinese další měsíc.

S pozdravem,
Eliška Hanusová.