Méďové - KVĚTEN 2023/2024

Už se nám blíží konec roku ,a tak začínáme tvořit obrázky s motivem léta. Vykreslovali a vystřihovali jsme obrázek mraku s duhou. Také jsme z barevných papírů vystřihovali a lepili papouška. Tělíčko měl vyrobené z barevných papírů ve tvaru dětských rukou. Na nástěnky jsme dávali obrázky lučního kvítí, které byly vybarveny vodovými barvami. Dostali jsme se i do vodního světa, kde jsme vykreslovali, vystřihovali a lepili obrázek ryby. Byla to velice těžká práce, ale děti si s tím velmi dobře poradily. Dále jsme vykreslovali, vystřihovali a lepili ze čtvrtky želvu, kterou jsme překládali a vznikla nám želva trojrozměrná. Moc se dětem povedla.
Povídali jsme jsi, kam pojedeme o prázdninách, a tak jsme si vodovými barvami nakreslili kam děti pojedou.
Začíná nám úroda jahůdek, a tak jsme si je nakreslili. Některé byly tak červené, že je chtělo jen utrhnout.
Celý měsíc jsme si po obědě četli knížku na pokrčování „ O chytré kmotře lišce.“ ( Josef Lada)
Když neprší, chodíme na školní hřiště, kde si děti rády hrají.