MÉĎOVÉ - DUBEN 2023/2024

Už nám konečně začíná venku teplo, a tak chodíme hodně ven na školní hřiště, kde děti hrají spoustu různých her.
Tvořili jsme nové obrázky na nástěnky, abychom je měli pěkně barevné.
Vykreslovali jsme obrázek jarní krajiny s létajícími ptáčky. Také jsme kreslili vodovými barvami na čtvrtku berušku podle své fantazie.
Děti rády kreslí i temperovými barvami, a tak jsme tvořili na čtvrtku rozkvetlou květinu šeříku, kde děti tvořily květ tyčinkami do uší. Moc se jim povedla.
Na další nástěnku jsme kreslili obrázek stromu s jarními květy a listy. Abychom toho neměli málo, vykreslovali jsme obrázek motýlů s květinami nebo jsme vykreslovali a vystřihovali loď a pod ní jsme tvořili vodu z modrého papíru formou mozaiky. Obrázky jsou moc pěkné.
Abychom se seznámili s mandalou, vykreslovali jsme obrázek slona. Byl poměrně těžký ale děti s i s ním lehce poradily.
O poledním klidu jsme dočítali knížku na pokračování „Čertí babička.“ (Iva Gecková) Další knížku jsme měli „Človíčkova dobrodružství.“ (Pavel Teisinger) a začali jsme číst „O chytré kmotře lišce.“ (Josef Lada)