PEJSCI - KVĚTEN 2023/2024

Máme tu předposlední měsíc školního roku. Ani jako předchozí měsíce jsme se nenudily. Čekalo nás spoustu vyrábění. Připomněli jsme si čtyři roční období. A každý měl za úkol, na papír, který si rozdělil na čtyři části, namalovat nejvíce charakteristické věci pro toto období. Procvičili jsme si i ručičky precizní prací, když jsme vyráběli košík z papíru, u kterého jsme provlékali papírky. Měli jsme i projekt vyrobení knihy, kde se mělo místo některých slov zaměnit obrázkem. Knihy se velice povedly. Děti se i zapojily do soutěže o sladké odměny. Úkolem bylo zaplnit papír kreslenými miniaturami. Byla to práce na dva dny a vznikli velice povedené obrázky. Půlka třídy (4.A) nám odjela na školu v přírodě, takže po příjezdu nám vyprávěli své zážitky. Když už jsme se sešly v plné sestavě, tak jsme si zahráli židličkovanou, šibenici i slovní fotbal. Dále pokračujeme v sešitu. Hravá školní družina ,a protože měly všechny maminky svátek, tak jsme si naší maminku namalovali, napsali co ráda dělá, s čím jí pomáháme a co na ni máme rádi. 30.5. nás čekal dětský den. Všechny paní vychovatelky si připravily úkoly a děti museli získat od všech razítka. Když jich získali šest, na koci dostali sladkou odměnu. Moc jsme si tento den užili.