PEJSCI - LISTOPAD 2023/2024

Začal nám další nový měsíc. Hned na začátku měsíce jsme si popovídali o památce zesnulých neboli dušičkách, co to je a zavzpomínali jsme si na naše blízké, kteří tu s námi už bohužel nemůžou být. Taky si každý namaloval svou lucerničku se svíčkou. Také nás čekal i svátek sv. Martina. Řekli jsme si jeho legendu, která se o něm praví, a také si jeho koně vyrobili. Na papíře dostal každý natisknutého koníka, pozadí bylo vylepené natrhanými kousky papíru a hříva pomocí složeného hnědého papírku do harmoniky. Nezapomněli jsme ani na státní svátek, který byl 17.listopadu o kterém jsme si řekli, co pro nás znamená. Konečně jsme se dostali i do pracovního sešitu ‚‚Hravá družina“, kde jsme si zopakovali základy slušného chování ve škole i mimo, třeba když pojedeme na výlet. A také jsme stihli i rytířské téma. Děti procvičovaly vybarvování podle vzoru a také jsme si i jednoho rytíře poskládali a přečetli si pověst o Bílé paní. A po rytířích nás čeká téma domácích mazlíčku a zvířátek z celého světa. Jelikož nám listopad utíká jako voda, je nejvyšší čas už začít vyrábět věci na náš vánoční jarmark. Pustili jsme se do svícínků, věnců, vánočních stromečků z látky, vykrajujeme z hmoty různé tvary a poté je barvíme, a mnoho dalších. Děti si výrobky své nebo ostatních dětí mohou zakoupit na jarmarku, na který se už moc těšíme. Máme knížku na pokračování Vladimíry Ottomanské „Co napoví stromoví‘‘. a zase si vždy po přečtení strom namalujeme do naší knížky. 30.11. Přijelo divadélko s doktorkou pohádkou, krásně jsme tento měsíc divadélkem zakončili. Těšíme se už na další měsíc plný zábavy.

S pozdravem,
Eliška Hanusová