Po velikonocích jsme si vyprávěli, co kdo zažil a prožil.
Naše škola se opět otevřela budoucím prvňáčkům k zápisu. Pro tuto příležitost jsme vyráběli uváděcí dárečky. Navlékali jsme barevné korálkové náramky.
Ve čtvrtek 4. dubna jsme společně navštívili knihovnu na Novodvorské. Jako pozornost paní knihovnici účastníci nakreslili obrázky z knih, které slyšeli v průběhu března, kdy probíhala prezentace nejoblíbenějších knih. V knihovně jsme nebyli poprvé, proto jsme se v ní cítili jako doma. S paní knihovnicí jsme si popovídali o jaru. Zopakovali jsme si, jak se lehce orientovat mezi knihami. Na závěr jsme si v útulném prostředí mohli půjčit vybranou knihu a nakouknout do ní.
V dubnu jsme se v naší etapové hře „Letem světem za deset měsíců“ dostali do Středomoří. Společně jsme si povídali o zajímavostech Středomoří. Do mapy jsme si zakreslili státy třech kontinentů, které obklopují Středozemní moře. Blíže jsme se podívali na ostrovní stát Maltu.
Ani pracovní sešit „Hravá školní družina“ neležel ladem. V kapitole „Jaro“ jsme nejdříve pracovali na zahrádce a poté se pobavili na pouti. Pohráli jsme si s čísly, písmenky, procvičili prvouku i bystrou hlavu, kdy jsme třeba hledali název zeleniny ukrytý ve větě. Za dobrovolný domácí úkol dostali účastníci vymyslet s rodiči větu, kde bylo tentokrát ukryté ovoce. Přinesené rébusy jsme si společně vyluštili. Každý splněný úkol byl odměněn korálkem pro konkrétní družstvo v etapové soutěži.
Jaro láká na rodinné výlety. Tohle téma nás zaujalo, tak jsme si nakreslili nebo namalovali obrázek na téma „Jedeme na výlet“. Hlavním motivem na obrázku byl jakýkoliv dopravní prostředek. Vedlejším motivem jarní cesta nebo cíl výletu.
16. dubna jsme přivítali v naší družince maminku Danečka Khanha. Danečkova rodina se vrátila z velkého výletu po Japonsku. Maminka Danečka nám přinesla k promítnutí řadu fotografií a videí, ke kterým jsme si vyslechli zajímavý komentář. Touto cestou děkujeme za krásný příspěvek k naší etapové hře „Letem světem za deset měsíců“.
22. dubna jsme si připomněli, jak je důležité myslet na naši planetu. Den Země je důvodem k edukaci a tvoření. Na Čt Edu jsme si pustili dokument o lese. Povídali jsme si o funkci stromů a možnostech, jak můžeme začíst šetřit naši planetu přímo v našich domácnostech. Kolektivně jsme vytvořili 3D plakát “Stromy-plíce naší planety“, který byl k vidění na chodbě školy.
V průběhu měsíce dubna jsme si oblíbili písničku „Budu jejich Ochráncem“ (interpreti Mirai, David Stypka, Petr Bende…). Tato písnička krásně navázala na březen měsíc knih. Opět jsme si připomněli, jak je důležité číst a tím nechat žít nejen naše národní pohádky. Více jsme se věnovali pohádce „O Zlatovlásce“. Poslechli jsme si audio i video verzi. Namalovali obrázky a odvyprávěli pohádku po týmech.
V po obědovém čase jsme mimo jiné četli knihu od Ivana Klímy „Kokrhající hodiny“. Pokud počasí přálo, trávili jsme čas na školním hřišti sportem a hrou. V opačném případě jsme si hráli ve třídě (kolektivní, deskové, stolní, námětové hry….)